AKTUALNOŚCI

 2011/05/05
Kolejny kwartał w liczbach

Projekt Einstein-każdy ma w sobie ukryty potencjał to duże przedsięwzięcie. Mimo tego, że...
» więcej

 2010/12/06
Półmetek Einsteina

Lubań, 26/11/2010 rok

Półmetek Einsteina

Minął rok od dnia kiedy...
» więcej

 2010/10/22
Godzina dydaktyczna w Einsteinie
W związku z mylną interpretacją, przypominamy, że godzina zajęć pozalekcyjnych w projekcie "Einstein-każdy ma w...
» więcej

Aktualności
2011/05/05
Kolejny kwartał w liczbach

Projekt Einstein-każdy ma w sobie ukryty potencjał to duże przedsięwzięcie. Mimo tego, że zajęcia są prowadzone już ponad rok, nadal wszystko idzie „pełną parą”. Najlepiej zobrazują to konkretne dane. Oto, co działo się w projekcie w ostatnim kwartale. Od 1.01.2011 r. do 31.03.2011 r. przeprowadzono 239 form zajęć pozalekcyjnych i pozaszkolnych, w tym: 93 warsztaty, 49 kół przedmiotowych, 42 wycieczki, 11 zajęć dydaktycznych, 26 zajęć grupowych – warsztatów psychoedukacyjnych, 6 doświadczeń eksperymentów, 3 zajęcia terenowe, 3 prezentacje multimedialne, 3 gry i zabawy, 1 wystawa, 1 plener fotograficzny, 1 konkurs. Ilość wsparć, którymi zostali objęci uczniowie w minionym kwartale to 8.613. Zrealizowano łącznie 4.793 godzin zajęć pozalekcyjnych i pozaszkolnych. W zajęciach wzięło udział 4.546 uczniów, w tym zgodnie z formularzem PEFS - 2763 uczniów oraz 1783 dzieci do 12 roku życia.

Wydaliśmy już 50 certyfikatów uczestnictwa uczniom, którzy zakończyli udział w zajęciach organizowanych w ramach Powiatowego Programu Wsparcia Szkół.

Dla większości szkól obecny kwartał będzie ostatnim w realizacji projektu. Mamy informacje, że odbędzie się wiele imprez podsumowujących realizację Szkolnych Programów Rozwojowych. Będziemy pisać sprawozdania końcowe i sprawdzać, czy osiągnęliśmy zaplanowane rezultaty. Wszystkim konsultantom, księgowym, liderom i nauczycielom realizującym zajęcia życzymy, żeby ostatni etap pracy dał satysfakcję z osiągnięcia zamierzonych celów.


2010/12/06
Półmetek Einsteina

Lubań, 26/11/2010 rok

Półmetek Einsteina

Minął rok od dnia kiedy ruszyliśmy z projektem „Einstein-każdy ma w sobie ukryty potencjał” na półmetku.
04 listopada br. odbyła się w sali konferencyjnej Powiatowego Centrum Edukacyjnego w Lubaniu konferencja „Einstein na półmetku” poświęcona ewaluacji dotychczasowej realizacji projektu.
Przy tej okazji spotkali się wszyscy, którzy są zaangażowani w realizację projektu i odpowiadają za jego prawidłowy przebieg: starostowie, wójtowie, burmistrzowie, skarbnicy, szefowie oświaty, dyrektorzy szkół, liderzy. Gości powitała Anna Adamska, dyrektor PCE. Próby podsumowania projektu na półmetku dokonał Walery Czarnecki, Starosta Powiatu Lubańskiego. Raport z cząstkowej ewaluacji przedstawił Janusz Browarczyk, kierownik ds. merytorycznych, a koordynator projektu - Ewa Pietrzyk zapoznała zebranych z opiniami uczniów o zajęciach pozalekcyjnych realizowanych w ramach projektu. Najciekawszą jednak częścią konferencji były prezentacje multimedialne, które przedstawili gminni konsultanci Einsteina. Pokazali realizację projektu w swoich gminach. Cenne, przepiękne zdjęcia i wytwory prac były odzwierciedleniem zaangażowania młodzieży. Dzięki prezentacjom gminnym można stwierdzić, że wszyscy szczycimy się naszym wspólnym przedsięwzięciem, bo okazało się zadaniem na medal. Takie są opinie nauczycieli, rodziców, a przede wszystkim uczniów. Wiele wspaniałych zajęć rozwijających pasje, zdolności, zainteresowania kilku tysięcy dzieci i młodzieży – tak ogólnie można by podsumować dotychczasowe osiągnięcia Einsteina. Okazało się po raz kolejny, że wspólna realizacja partnerskiego projektu, z udziałem 8 partnerów to sukces dzięki ogromnemu zaangażowaniu wszystkich realizatorów.
A konferencja była doskonałą okazją do pochwalenia się, podsumowania pewnego etapu. Ale też okazją do refleksji i wymiany doświadczeń.Fotorelacja z konferencji

Prezentacje uczestników konferencji


Projekt "Einstein..." w gminie Siekierczyn
Projekt "Einstein..." w gminie Świeradów-Zdrój (Gim 1)
Projekt "Einstein..." w gminie Świeradów-Zdrój(SP 2)
Projekt "Einstein..." w gminie miejskiej Lubań
Projekt "Einstein..." w gminie wiejskiej Lubań
Projekt "Einstein..." w gminie Leśna
Projekt "Einstein..." w gminie Platerówka
Projekt "Einstein..." w szkołach powiatu Lubańskiego
Einstein na półmetku
Einstein na półmetku - opinie
Raport z procesu ewaluacji projektu
Pół roku z Einsteinem w gminach i szkołach

2010/10/22
Godzina dydaktyczna w Einsteinie
W związku z mylną interpretacją, przypominamy, że godzina zajęć pozalekcyjnych w projekcie "Einstein-każdy ma w sobie ukryty potencjał" to 60 minut, czyli pełna godzina zegarowa.

strona: 1 2 3 4 5 6

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach
Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Priorytet IX, działanie 9.1.2


Strona Główna - Aktualności - Terminarz - Galeria - Kontakt - Forum - Pliki do pobrania - Dla Pracowników
wykonanie: interium.com.pl - strony www, sklepy internetowe