AKTUALNOŚCI

 2011/05/05
Kolejny kwartał w liczbach

Projekt Einstein-każdy ma w sobie ukryty potencjał to duże przedsięwzięcie. Mimo tego, że...
» więcej

 2010/12/06
Półmetek Einsteina

Lubań, 26/11/2010 rok

Półmetek Einsteina

Minął rok od dnia kiedy...
» więcej

 2010/10/22
Godzina dydaktyczna w Einsteinie
W związku z mylną interpretacją, przypominamy, że godzina zajęć pozalekcyjnych w projekcie "Einstein-każdy ma w...
» więcej

Aktualności
2010/06/15
BIULETYN „ENSTEIN”
Biuletyn Einstein

W maju 2010 roku ukazał się pierwszy numer biuletynu w ramach projektu „ Enstein -każdy ma w sobie ukryty potencjał” w nakładzie 500 egzemplarzy.
Numer rozpoczyna ciekawa refleksja Pani Anny Adamskiej – dyrektora Powiatowego Centrum Edukacyjnego w Lubaniu na temat przedsięwzięcia, o którego realizacji w drugiej części publikacji piszą nauczyciele realizujący zadania projektowe z 32 placówek kształcących ogólnie na terenie powiatu.
Każdą z placówek zapraszamy do współredagowania kolejnego numeru, który ukaże się w październiku.
Prosimy zatem o nadsyłanie materiałów do publikacji dotyczących realizacji zadań projektowych w Państwa placówkach drogą e-mailową na nasz adres: ensteinpce.cwalina@interia,pl
Jest to doskonała okazja do promowania szkół, twórczych nauczycieli, ciekawych pomysłów realizowanych w ramach gminnych podprojektów.
Elektorniczna wersja biuletynu.

Redakcja biuletynu „Enstein”

Lubań; 14 czerwca 2010 roku


2010/06/15
Wymogi w zakresie promocji zajęć realizowanych w ramach SPR

W związku ze stwierdzonym faktem zbyt małej ilości informacji dotyczącej promowania projektu” Einstein-każdy ma w sobie ukryty potencjał” w miejscach realizowania zajęć pozalekcyjnych i pozaszkolnych w ramach SPR.
Zaleca się:

1. Zwrócenie szczególnej uwagi na zamieszczanie w miejscu widocznym informacji dotyczącej źródeł finansowania projektu wszędzie tam gdzie występuje finansowanie ze środków UE.
2. Dokumentować w formie zdjęć i filmów wszelkich działań w zakresie realizacji projektu,
3. Każdorazowo informować uczestników projektu o źródłach finansowania tego projektu.

Przypomina się również o możliwości cofnięcia finansowania zadań realizowanych w ramach projektu w przypadku stwierdzenia nieprawidłowości w zakresie promocji projektu.


Lubań;14 czerwca 2010 roku


2010/04/30
„Einstein w gminie Platerówka”

Dnia 13 marca 2010 roku w Domu Strażaka w Platerówce odbył się Konkurs Interdyscyplinarny w ramach projektu :”Einstein – każdy ma w sobie ukryty potencjał”.

Brało w nim udział 40 uczniów z klas IV-VI Szkoły Podstawowej im. Emilii Plater w Platerówce pod opieką prowadzących p. Iwony Marcinów, p. Marty Łuńczuk i p. Jacka Adamskiego.

W ramach rozwoju kompetencji kluczowych programu Einstein, konkurs miał na celu pogłębianie i utrwalanie wiedzy matematycznej, przyrodniczej, technicznej, rozwijanie sprawności fizycznej oraz rozwijanie umiejętności porozumiewania się, podejmowanie decyzji i współdziałanie w grupie.

Uczniowie rozwiązywali rebusy, krzyżówki, testy wyboru, odpowiadali na pytania z quizów przedmiotowych, poszukiwali informacji na mapach i w encyklopedii oraz rywalizowali w konkurencjach sportowych. Poziom zadań dostosowany był do trzech poziomów: odrębne dla uczniów klas IV, V, VI i obejmowały materiał programowy danej klasy z zakresu treści matematycznych, przyrodniczych i technicznych.

Po pięciogodzinnej zaciętej rywalizacji zwyciężyła klasa V, drugie miejsce zajęła klasa VI a trzecie klasa IV. Kapitanowie drużyn odebrali z rąk prowadzących pamiątkowe dyplomy gratulacyjne a każdy uczestnik konkursu otrzymał słodki upominek.

Organizatorzy konkursu dziękują serdecznie uczniom za udział w konkursie.


„Biesiada polsko – niemiecka”

Z kolei 20 marca 2010 r. w Szkole Podstawowej w Platerówce uczniowie z klasy VI wystawili teatrzyk w języku niemieckim pt.: „ das Schlaraffenland ”.Wspaniale przygotowane dekoracje, stroje i kunszt aktorski sprawiły miłą niespodziankę nie tylko widowni, ale i samym aktorom. Następnie uczniowie klasy III zaprezentowali teatrzyk kukiełkowy „ Syrenki”, który nawiązywał i zachęcał do wędrówek po Europie oraz nauki języków. Niezwykłym wyzwaniem dla uczestników było układanie i wykonanie menu kulinarnego w języku niemieckim. Uczniowie korzystali z Internetu, programów multimedialnych oraz ze słowników polsko- niemieckich. Powstały wartościowe i ciekawe prace. Dużym zainteresowaniem cieszyła się kolejna lekcja nauki tańca. Walc wiedeński staje się ,,oknem na świat’’, tańczony jest na wielu turniejach tańca towarzyskiego . Należy pogratulować chęci i zapału uczestnikom oraz samemu prowadzącemu. Po pierwszym etapie zmagań czekał na dzieci poczęstunek- smaczna pizza. Potem rozpoczął się pokaz mody, gdzie każdy model i modelka dokładnie opisywali poszczególne części garderoby, utrwalając w ten sposób znajomość języka niemieckiego. Podsumowaniem dnia były: łamigłówki, wykreślanki i krzyżówki z wykorzystaniem niemieckich słówek. Uczniowie z wielką niecierpliwością czekają na kolejne zajęcia.


strona: 1 2 3 4 5 6

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach
Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Priorytet IX, działanie 9.1.2


Strona Główna - Aktualności - Terminarz - Galeria - Kontakt - Forum - Pliki do pobrania - Dla Pracowników
wykonanie: interium.com.pl - strony www, sklepy internetowe